Záhradníčenie

Autor: Peter Galád | 20.7.2014 o 11:17 | Karma článku: 3,33 | Prečítané:  397x

Dovoľujem si, ctenej verejnosti, predložiť niekoľko poznámok k záhrdaníckemu remeslu. Vzhľadom k tomu, že nie som na úzko profesionálnej platforme, vyhnem sa slovám ako :Chamaecyparis pisifera filifera nana aurea, čo nie prúd sprostých nadávok, ako by to mohlo vyznieť, ale názov jednej konifery. Znovu zdôrazńujem, že ani konifera nie je nadávka ani alkohol , ale ihličnatý / kde sú ihlice/ strom /vyzerá ako krík a ešte k tomu nejako unavene ovislý/. Dokonca ani nana nie je z češtiny a nepíše sa nána / voľný preklad husička/.

Chápem, že my ľudia sa rozumieme úplne všetkému. Ovšem ,keď sme nútení sa málinko zamyslieť, stanovili sme záhradníctvu , pravidlá.

Ich oficiálna verzia ku dňu 20.7.

Záhradníkom je každý, koho babička mala záhradu alebo záhradku. Skúma sa, či kandidát nemá na mysli, dva kvetináče na južnom balkóne panelového domu. V tomto prípade musí zložiť predpísané  skúšky.

Profesionálnym záhradníkom sa stáva v momente, keď si od rodiny alebo v autobazáre pozháňa otlčenú dodávku. Občas je nutné mať nožnice a kosačku a to za okolností, že ho niekto skutočne pustí do vlastnej záhrady.

Prosím, rozhodne nedoporučujeme kosačku elektrickú. V prípade neúspechu firmy / čo je minimálne pravdepodobné, ale mohlo by  by ak by nastať/ by prívodný kábel pomohol ,dosť dôrazným spôsobom, podnikanie ukončiť.

Prácu berte v zmysle skutočnej efeltivity. Versailleské záhrady udržujete v počte dvoch zamestnancov, pričom jeden z nich robí prácu tlmočníka z francúzskeho jazyka.

Záhradníctvo  musí byť viditeľné. Stromy vždy zrezávajte na polovičku. Arboristi sú platení z vašich výkonov a vám ich doporučila  odborná firma Betonárske a búracie práce.

Kokurencieschopnosť si budujte na dobrých cenách. Za 200 Eur ročne  sa postaráte o zeleň v Dolnej Lehote a k tomu o mestké časti Prahy 1, 2, 3, 4, 6, 9, a 22.

Reklamácie: S reklamáciami si vôbec nerobte starosti. Rastliny v realizáciách sadíme tak na husto, že keď polovica uschne alebo inak zahynie zo zvyšku ešte vždy môžeme vysadiť plochu Václavského námestia.

Záhradník je charakterizovaný tým, že sa nedá odradiť žiadnym neúspechom. Jednozanačne každá chyba sa dá vysvetliť nedostatkami v prírode a jej nedokonalom fungovaní.

Nakoniec, keby sme neboli pre spoločnosť až tak žiadaní tak výborne hodnotení , ako sme dnes, nič sa nedeje. Každý obyčajný človek, ktorý si krvopotne vybojovaj pár miliónov hypotéky, mal tiež babičku so záhradkou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?