Imaginárny rozhovor

Autor: Peter Galád | 7.10.2014 o 6:35 | Karma článku: 2,86 | Prečítané:  435x

Mlčať je trápne a únavné. Nemáme si ovšem domýšľať cudzie pocity.  

 Niekoľkonásobne prehodnocujem, o čom sa mám s kolegom baviť. Zhodnotiť jeho možnosti, jeho inteligenciu, jeho schopnosť vnímať.  Moju schopnosť, priblížiť sa. Už v tom zaznievajú výčitky : podceňujem alebo hodnotím správne.  Jazýček váh kolíše úplne zbesilo. Neustále ma prekvapuje  môj počítač v hlave. Spracúva bleskovo mnoho faktorov zadania. Rozdiely vo vzdelaní – asi veľké, ale čo ,keď má niekto prirodzenú inteligenciu? Vekové. Ťažko prekonateľné, takže je dobre vybrať neutrálnu tému. Postavenie,jazyk,skúsenosti,záľuby…. Potom si počítač  uľaví. Mnoho je neznámych a prihrá loptu emočnému centru. Sympatický, možno trochu menej , ale kdesi niečo hovorí o akomsi vnútornom dobre. Príliš komlikované?

Po ešte väčšom kolísaní je prihrávka na strane inštinktov , sumárov všeľudských vedení, skúseností  z kategórie  zdedených a podvedomých.  Bokom pozrit do očí, lebo sú a to už slovná zásoba prestáva stačiť. Ůprimné alebo naivné. Tiky , pohyby rúk.

Všetko tu už asi bolo, kedysi a ja to viem ,ale neviem odkiaľ to viem.

Kým vyslovím prvú vetu. Môže byť skúšobná alebo aj vata. Teda preklenovacia. Nejaké to: Dnes asi bude pekne. Skade to viem? No,ráno bola hmla a to potom býva slnečno.. Ja som sa už odhalil. Výber slov a gramaticky slušná stavba vety,žiadne vulgarizmy ani skratky, ani prílišné banality.

Možno zaváha. Som pre neho náročný a skúsi sa štylizovať do slušňáka. Otočí hlavu s náušnicou na stranu, kde má vlasy .Alebo naopak. Myslí si, že tomu frajerovi v pohode stačím, len nech si skúsi.

Mozog ešte vkladá do podmienok konvencie,zvyklosti,frázy príslušnej doby. On je mladší ale slušný, takže vynecháva póčo /počasie/. Chcem byť ústretový, vkladám super. Futbal ,vôbec netuším, čo by som mal vedieť o Chelsea a o Bayerne, aj keď sa mi zdá, že Bayern je dlhodobá jednotka v Nemecku. A tak dobré by bolo prehodiť pár slov o včerajšom zápase.lenže mi chýbajú aj základné fakty. A to on pozerá zápasy s jeden a polročným synom.

Skutočne je ľahká hmla. Aha na scénu vstupuje nálada. Hmlistá je vždy romantická, tajomná, čarovná,plná náznakov a prízrakov. No dobre , ale on si možno odfrkne: mizerný vlhký hnus, aby zas bolo teplo.

Dobre.Môžeme počasie teda úplne vynechať, alebo ho poslať cez kanál, nech si s nám prihrávajú angličania.

Autá, mobil , I –phony ,i- pady nekonečné more veľmi všedných technických vedomostí, pre tých, čo sa narodili do doby bez koní a káblov a parných lokomotív, z ktorých lietali iskry a občas frkli do oka a to štípalo.

V tejto chvíli si uvedomujem, že už som sa dostal len na generačný rozdiel. Ten je vždy priepastný a preskočiť priepasť , chce ,hlavne , neuvedomovať si jej hĺbku.

 

Sedíme v aute na ceste na zakázku . Okolo vládne očakávaný dopravný kolaps.

Hovoríme s kolegom o niečom z práce, alebo možno o niečom celkom bezvýznamnom.  Čo všetko z nás vypláve na povrch?  Kde sú tie drobné háčiky,ktoré sa zakvačili na našich svetroch a už nejdu vyprať. Niečo sme navzájom dali a niečo ostali dlžní. Tak to v tých autových vzťahoch chodí.

A nakoniec O čom sa máme baviť. Baviť?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Titul venoval Sagan manželke a šampiónovi, ktorý zahynul

Využil jedinú šancu, ktorú mal. Má tretí titul majstra sveta.


Už ste čítali?