Kultúra

Autor: Peter Galád | 2.7.2015 o 19:39 | Karma článku: 1,44 | Prečítané:  268x

Druhého júla. V roku 2015 ma napadli tri kultúrne myšlienky. Čo sa dá robiť, zverejním ich.  Pri dlhšom skladovaní ,by napáchli chladničkou.

 

  1. Výtvarné umenie.

S nadšením som počúval recenziu o výstave obrazov. Kritik nadšene rozprával o vystavených dielach. Obrazy umelca nadšeného / asi vyzretého / sú monochromatické, odborne – šetrí ostatné farby. Možno má ten dotyčný druh so zľavou. Prevažuje farba čierna. Chudák Kandinskij , nech mu je zem ľahká, sa snažil namaľovať do bielej farby biely štvorec. Načo! Stačí jednofarebná plocha na celé plátno. Ovšem tie fascinujúce okraje, ktoré vznikajú nedotiahnutím, až po rám obrazu.Filozoficky : venujte sa aj maličkostiam, radujte sa sa aspoň z obvodu, keď hlavný obsah je čierny. Všetky podstatné veci života budete vidieť ako hračku,

Dúfam, že tento jav nevznikol tým, že došla farba danej značky. To by bola hrubá nedbalosť a majster by musel vrátiť obdržaný grant od EU.

Na výstavu rozhodne nepôjdem. Pokazil ,by som si fantastický dojem z recenzie.

 

2.Hudba

Mrzí ma , že som trocha konzervatívny, ale chcem sa polepšiť. V rámci tohoto trendu, ma potešilo, že moje obľúbená rozhlasová stanica zaradila pol hodiny súčasnej hudby. Zdá sa, že mala – niektorým – poslať návod na použitie.

Moje , vlastnou skúsenosťou ,získané doporučenia.

Pred hodnotením elektro,indy,techno…. si skúste preveriť, či vľavo pri aute práve neopravujú električkovú trať – vysýpanie štrku,podbíjanie pražcov, nadávky vodičov / pardon.To sem vkĺzlo omylom/.

Pokiaľ šumy neprestávajú je to ambient, pokiaľ sa zosiľujú, ste v tuneli a stráca sa signál.

V každom prípade pobúchajte otvorenou dlaňou po displeji rádia. Možno blbne.

Múdro povedané – nič nové pod slnkom. V osemnástom storočí Heinrich Ignácz Franz von Bieber vo svojej skladbe Batalia dáva naraz znieť ôsmym rôznym melódiám. V hitparáde by sa chytal…

 

3.Kultúra toalety.

Urobil som v živote razantnú zmenu. Odteraz bude všetko inak.

Zmenil som značku taletného papiera.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

KOMENTÁRE

Harabin sa s Kotlebom bez pochyby vo všetkom zhodne

Žiaľ, dostali sme sa do situácie, keď za totalitné smerovanie idú kohosi karhať tí, čo kedysi sami inému totalitnému režimu aktívne prisluhovali.


Už ste čítali?