fat zážitok

Autor: Peter Galád | 9.12.2015 o 20:23 | Karma článku: 2,02 | Prečítané:  489x

Tento záznam súc vyzerajúc bulvárne, bol by som býval nenapísal, kebyže nebol skutočnosťou, to jest dejinnou udalosťou.

 

Pozastaviac sa pri dátume x- tého decembra x- tého toho roku, lebo nechcem prezradiť ,že píše sa už 2015, fuj, čo času tu už dýcham krásny pražský smog, lebo za mnohými toť automobilnými mašinami s ekologickou známkou valí sa čierny dym. Priznávam , že len keď poriadne pridajú plyn. / je ho vidieť. Inak ho len dýchame. /

Azta , basta, poriadna story ako v Anglii, ovšema , nesmie chýbať počasie.

Na tento deň privalilo sa globálne oteplenie ako z reklamy na zelený mier. Nádherne svietilo slniečko a my sme cítili, že hladina oceánu stúpla o 0,6 mm.

Ulica, ba čo ščuleky snáď bulvár skoro prázdny štvorprúdy. Žiadna zápcha ani iné telesné neduhy. Panečku , jestli, vlastne budeme mať na čo nadávať?

Staromilský, keby sme boli , tak v radiove by sme dychovku alebo ľudovku počúvali. Nasmerovaní súcne umeleckými pohnútkami, čujeme Čajkovského Kvetinový valčíček.

Aj radosti nikdy dosti. Aj auto pred nami akoby tancuje, jemne kolíšuc zadok svoj velˇký.

Zadosť učiniti dobe, nasmerovaní sme boli emočne úspešne veľmi. Za nami síce obed už putoval z hrtanu do žalúdka , ba niekomu aj do dvanástorníku, ale hľa , už len pár hodín do konca smeny.

Takto uondaní, nepozorne sledujúc zadné okno dodávky , čujeme, že chlapík tam akosi niečo akoby na zemi montuje. Jak to tam balí, tak balí, možno chce rýchle vystúpiť s batožinou. / detektívna zápletka, prosím , zamotajte sa /.

Po chvíli dejúc sa to niekoľko sekúnd dlhšie, nám starším v automobile vyvstávajú akési z pamäti pohyby, čo sme už prizabudli. Snáď nie tamto to.

Tu robím hviezdičku. Ďalej je táto rozprávka prístupná , len po povinnej účasti na školských sexuologických vyučovaniach. / Mám obavy , že začneme škôlkármi./

Teda . Tu vyskočí namiesto chlapa v okienku blondatá hlava, ktorá pokračuje krkom a hruďou a ešte nižšie a na hlave, na tom krku, na tej hrudi, ani kus šatu. Figový list, pravda, vidieť nebol. Iste chápete, že väčšina dodávok, nemá francúzske okná až po zem.

A tá hlava, a to telo vám vyskakuje hore dolu ako na koni. Ale , kde by sa tam spratal kôň, no povedia, to ani môj starý otec , čo som ho nepoznal, by bol býval nikdy nepochopil.

Ešte tam bol aj s prepáčením prsník, ktorý o amplitudu / vlastne o štvrť amplitúdy/ v pohybe po takmer vertikále / alebo to bol veľmi úzky ovál?/ zaostával. No hanba, no radosť, teda fakt hanba.  Rada pre televízne vysielanie by to proste zmietla zo stola, ale šofér, ktorého sme nevideli, lebo asi sedel v predu pri volante / ospravedlnte ma , ale toto nemám preverené, vravím, bulvár / náhle ostro pridal. Tušíme, že sme boli zmerčení a predsa len zrnko hanby padlo na úrodnú pôdu.

Nasledovala zákruta. Pozor zákruta, až na hudbu, kde Čajkovskij pokračuje v trojčlenke raz,dva ,tri.

V zákrute letela blondatá hlava do strany. Ovšem koníčky skáču ďalej.

Potom ďalšia zákruta a hlava ju kopíruje. No chúďa automobil. Tem musel byť doudieraný.

No a ďalej zazvonil zvonec.

Vysvetlenie : Náš automobile, už nevládal prekračovať predpísané rýchlostné limity v meste, tak ako jeho dodávkový predjazdec.  Okienko sa geometrickým radom zmenšovalo. Ale my vieme, že sa nikdy úplne nezmenší na nulu a vždy bude od nuly väčšie.

PS. Súc bývajúc zmätení, kladieme zásadné otázky doktorovi Freudovi.  Prosím doplniť podľa priloženého dotazníka.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

KOMENTÁRE

Harabin sa s Kotlebom bez pochyby vo všetkom zhodne

Žiaľ, dostali sme sa do situácie, keď za totalitné smerovanie idú kohosi karhať tí, čo kedysi sami inému totalitnému režimu aktívne prisluhovali.


Už ste čítali?